Cu aproape 25 de ani in urma.

Universitate

Cristian Malide ne trimite noi imagini. Sunt cateva clisee realizate in Bucuresti in 1985.

Hotelul Intercontinental in 1985. La baza lui se vad panourile marcate "M" ce ascund lucrarile de la metrou.

Cladirea Teatrului National De remarcat ca fatada este neterminata inca nu sunt montate ferestrele enorme de pe fatada. Macaraua ne atara ca probabil cladirea se afla in etapa finala a extinderii incepute in 1983.

Cladirea Teatrului National cu exteriorul nefinalizat. Inca nu sunt montate ferestrele enorme iar fatada pare ca se afla un pic mai in interior incadrata de o cusca de coloane deschisa. Macaraua ne arata ca probabil cladirea se afla inca in etapa finala a extinderii incepute in 1983.

Piata Universitatii cu statuia lui Mihai Viteazu.

Piata Universitatii cu statuia lui Mihai Viteazu in fundal. In spatele statuii lui Gheorghe Lazar se afla o statie de autobuz.

Biserica Rusa in 1985

Politehnica

Interior de cofetarie

This entry was posted in Colectia Cristian Malide, rare images and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Cu aproape 25 de ani in urma.

1. ce says:

back and white photo realy hide all the ” creases and wrinkles” we have on our soul!

love it!

2. Liviu Georgescu says:

Draga Cristian Malide, caut innebunit fotografii cu strandul si discoteca Tei-Studentesc din anii ’80. Chiar nu le-a fotografiat nimeni? Multumesc, Liviu Georgescu